Suliharsona

Fontos információk!

Javítóvizsgára jelentkezés (bizonyítvány leadása) határideje: 2014. június 27. 12 óra (titkárság)

Javítóvizsgák: 2014. augusztus 25-26. hétfő-kedd 8 órától (Javítóvizsgákra követelmények letölthetőek ITT!)

NYÁRI ÜGYELET:      félfogadás, ügyintézés  8-12 óráig

2014. július 2.             szerda
2014. július 9.             szerda
2014. július 16.           szerda
2014. július 23.           szerda
2014. július 30.           szerda
2014. augusztus  6.     szerda
2014. augusztus 13.    szerda

NYÁRI GYAKORLAT:

A 2013/2014. tanév összefüggő szakmai gyakorlat teljesítését igazoló formanyomtatványok az alábbiakban letölthetők:

9. évfolyam
kereskedelem ágazat
vendéglátóipari ágazat
szakács
pincér
cukrász
vendéglátó eladó

10. évfolyam
szakács
pincér
cukrász

11. évfolyam
szakács
pincér
cukrász

13. évfolyam
logisztikai ügyintéző
vendéglátásszervező-vendéglős

Az eladók, élelmiszer- és vegyiáru eladók, továbbá ruházati eladók a tanévi gyakorlati igazolásoknak megfelelően, az ellenőrzőjükben, a gyakorlati napok aláirattatásával igazolják az összefüggő szakmai gyakorlatuk letöltését. Az igazolással egyidőben nyári gyakorlati jegyet is kell kérni a gazdálkodó szervezettől.

Az igazolásokat 2014. augusztus 21. és 25. között kérjük az iskola titkárságán elhelyezett gyűjtődobozba leadni.

Az összefüggő szakmai gyakorlat időtartama:

9. évfolyam

ágazat  70 óra
szakiskola 140 óra

10. évfolyam

szakiskola 160 óra

11. évfolyam

szakiskola 160 óra

13. évfolyam

érettségire épülő szakmai képzés 160 óra

 

TANÉVNYITÓ ÜNNEPÉLY:

2014. augusztus 29. (péntek) 17 óra

 

Tanévzáró ünnepély

2014. június 18. 18 óra

Versenyeredmény

Tóth Nikolett 11. a osztályos tanuló a “Mentsük meg örökségünket!” című megyei rajz- és fotó pályázaton, rajz kategóriában, középiskolai korcsoportban I. helyezést ért el.

Felkészítő tanára: Lukács Judit

rajz emléklap

Versenyeredmény

A 2014. május 30-án a VI. Sárkányhajó Bajnokság diákversenyén 2. helyezést elért csapatának névsora:

Lexikov Alexandra 11.b
Kiss Dalma 11.b
Kiss Zsófia 12.c
Görcsi Kitti 12.a
Tóth Lilla 12.a
Gulyás Dorottya 12.b.
Horváth Bianka 12.b
Csizmadia Eszter 12.b
Mándli János 12.b
Bébecz Dávid 12.b
Horváth Gergő 12.b
Molnár Tamás 11.c
Varga Máté 11.c
Németh Márk 11.c
Boros Barnabás 11.b
Matola Zsolt 10.b
Tikos Bence 11.b
Magdics Martin 12.a
Rábavölgyi Attila
Barbalics László

A csapat edzője: Barbalics László

10443773_856770161004543_1511791194_n      10388269_856770191004540_1095252249_n(1)

GGM Logika verseny

Idén is – immár 6. éve – lebonyolításra került iskolánkban a Gecséné Gáti Mária Logika Háziverseny.
Az 5 forduló összesítésében legszebb eredményeket elért tanulók:

9. évfolyam:

1.     1. Richter Dávid                     9.B
2.     2. Kalinics Zsófia                   9.A
3.     3. Ginter Patrícia                    9.B

10. évfolyam:

1.     1. Vida Bianka                        10.C
2.     2. Nagy Nikolett                     10.C

11. évfolyam:

1.     1. Szalavics Éva Veronika      11.C
2.     2. Tikos Bence                        11.B
3.     3. Varga Máté                         11.C

12. évfolyam:

1.     1. Gerencsér Anna                 12.C
2.     2. Tóth Csilla                         12.A
3.     3. Rodek Vivien                     12.A

Tanárok:

1.    Csordásné Láng Éva
2.    Gyimes Gyuláné
3.    Szeiler Péter

Részletes eredmények az alábbi fájlban találhatók.

Szervezők: Richterné László Erzsébet és Gyimes Magdolna

Tanévzáró ünnepély

2014. június 18. 18 óra

Hód-túra

A Hód-túrán tagintézményünk csapata eredményesen szerepelt.

Hód_jó

A csapat tagjai:

Valentin Dorottya 11. A
Lekszikov Szandra 11. B
Téczely Nikolett 11. C

Felkészítő tanár:

Horogh Roland, Lukács Judit, Püspökiné Jámbor Zsuzsanna

Vöröskeresztes Verseny

A verseny 2014.05.16-18-ig volt Nyíregyházán. Szabadtéri állomáshelyek voltak, olyan élethű szituációkkal, mintha valódi baleseti helyszínek lettek volna. Itt kellett a sérülteket ellátni a csapatoknak. Összesen 63 csapat versenyzett, ifjúsági kategóriában 21. A mi iskolánk tanulói a15.helyezést érték el.

.
.

A csapat tagjai:

Huszár Bianka 9. A
Mihalicz Antónia 9. A
Kustánczi Milán 9. B
Pőcze Csongor 9. B
Richter Dávid 9. B

Felkészítő: Kardos Beáta védőnő

 

Ballagás

2014. május 2-án elballagtak a végzős diákjaink:

http://www.kanizsatv.hu/hirek/11530/ballagas-a-thuryban/

http://www.kanizsaujsag.hu/hirek/19655/elballagtak-a-ven-diakok/

050  059
(További képek a Galériában)

Versenyeredmények:

Elsősegély

Tagintézményünk megyei versenyre továbbjutott  elsősegélynyújtó csapata 1. helyezést ért el, így megyénket az országos versenyen ők képviselik.

A csapat tagjai:
Richter Dávid 9/b
Pőcze Csongor 9/b
Kustánczi Milán 9/b
Mihalicz Antónia 9/a
Huszár Bianka 9/a

Felkészítő: Kardos Beáta védőnő

 20140414_092644          20140414_091842

 20140422_123752                   Vöröskeresztes oklevél                                                                                                

Helikoni Ünnepségek

Horváth Laura 13. a osztályos tanuló a könnyűzene-ének kategóriában bronz, a népdal kategóriában arany minősítést szerzett.

Felkészítő: Püspökiné Jámbor Zsuzsanna

Beke Leila emléklap          Széchenyi Kupa oklevél           HELIKON0001                                HELIKON0002                                   HELIKON0003 

OSZKTV

Területi forduló eredmények:

Iskolánk csapata az Országos Szakiskolai Közismereti Tanulmányi Verseny területi fordulóján 3. helyezést ért el, ami országosan a 19. helynek felel meg. Gratulálunk e szép eredményhez!

Komplex közismereti csapat:

Bogdán Julianna (9.G),
Czári Dominik (9.E),
Zsgánecz Martin (9.D)                                 105 pont

Felkészítő tanárok:

Almás Piroska, Bergmann Hajnalka, Hajnesné Balazsin Mária, Horogh Roland, Kovácsné Tóth Ildikó, Pásztorné Szabó Dóra, Tamás Csilla, Tóthné Birics Gyöngyi, Zsoldos Tamásné

Kenguru matematika verseny

Megyei eredmények:

Iskolánk tanulói idén is szép sikereket értek el a Kenguru matematika versenyen. Az évfolyamok legjobbjai:

9. évfolyam:

24. Szabó Luca (9.B, tanár: Gyimes Magdolna)

10. évfolyam:

28. Máté Milán (10.B, tanár: Gyimes Magdolna)

11. évfolyam:

5. Szalavics Éva Veronika (11.C, tanár: Gyimes Magdolna)

30. Tikos Bence (11.B, tanár: Richterné László Erzsébet)

12. évfolyam:

15. Barsi Alexandra (12.A, tanár: Tamás Csilla)

16. Nagy Adrienn (12.A, tanár: Richterné László Erzsébet)

Részletes eredmények

Elsősegélynyújtó verseny

Tagintézményünk “KERI I.” csapata a városi elsősegélynyújtó versenyen 1. helyezést ért el, így továbbjutott a megyei versenyre.

A versenyzők névsora:

KERI I:

Richter Dávid 9/b
Pőcze Csongor 9/b
Kustánczi Milán 9/b
Mihalicz Antónia 9/a
Huszár Bianka 9/a

Felkészítő: Kardos Beáta

SZÉTV

Beke Leila 12. a osztályos tanuló a SZÉTV (kereskedelem-marketing szakmacsoport) országos döntőjébe jutott.
A Szolnokon megrendezett fináléban a rendkívül előkelő 15. helyezést (109 pont) érte el.

Felkészítő tanára: Majorné Jakabfi Éva

Országos Szépíró Verseny

Az Országos Szépíró Verseny döntőjében Bálint Petra 9. d osztályos tanulónk 9. helyezést ért el. Tihanyi Klaudiának 9. e osztályos tanuló a döntőbe jutott.

Felkészítő kollégák: Dani Noémi, Hajnesné Balazsin Mária

 

Széchenyi Kupa

2014. április 15-én bonyolították le a Széchenyi Kupa városi fiú labdarúgó tornát, amelyet tagintézményünk csapata veretlenül nyert meg.

Thúry – Dr. Mező 2:0
Thúry – Zsigmondy 4:2
Thúry – Cserháti 4:1
Döntő:Thúry – Batthyány 4:2
A torna gólkirálya Kollár Péter 12. E, a legjobb kapus Parragi Olivér 10. C osztályos tanuló volt.

Felkészítő: Gondi Zoltán

“Thúry-emléknap” 2014. április 2.

Iskolánban ezen a napon Thúry-emléknapot tartottunk, melyen íjászverseny és történelem verseny is helyet kapott.

- Íjászverseny eredménye

http://www.kanizsatv.hu/hirek/11334/a-nevadora-emlekeztek/

http://zaol.hu/nagykanizsa/tortenelemi-teszt-es-ijaszkodas-1613744

- Történelem verseny:

Thúry-emléknap történelem verseny csapatai:

   9.A    9.B    10.B    10.c    11.A    11.A    11.B    11.C
Huszár Bianka Doszpod Krisztián Gazdig Eszter Fila Edina Bogdán Eszter Farkas Réka Selek Máté Jakabfi Márk
Légár Zsófia Fertőffy Tamás Horváth Anikó Kránicz Liliána Kele Rebeka Gyótár Viktória Sinkovics Márk Jantsek Vivien
Mihalicz Antónia Pőcze Csongor Szilajka Ferenc Oletics Kitti Szakáll Brigitta Keresztesi Kitti Tikos Bence Tóth Ildikó

P1080119    20140402_090534

P1080137           20140402_105226

  1. Dunántúl oroszlánjai              9/B          94 pont
  2. Thúry katonái                       11/B          81 pont
  3. Fradi                                     10/B          78 pont
  4. Thúrys tészta                        11/C          74 pont
  5. Thúrys lányok                      9/A            72 pont
  6. Thúrysták                             10/C          71 pont
  7. Thúry lányai                         11/A          64 pont
  8. Thúry Gyurik                       11/A          63 pont

Gecséné Gáti Mária logika háziverseny

Az 5. forduló feladatlapja (Beadási határidő: 2014. április 23.)

Eddigi összes forduló eredménye

 

Bein György Emlékverseny

Fogyasztóvédelem kategóriában III. helyezést értek el a Dr. Mező Ferenc – Thúry György Gimnázium és Szakképző Iskola Thúry Tagintézménye 10. B osztályos tanulói, Molnár Alexandra Fausztina, Király Viktória és Dobos Viktória.
Felkészítő tanáruk: Böjtiné Farkas Valéria

emleklap0001   Bein

Föld Órája

Elkészült a Föld Órája projektünk videója:

https://www.youtube.com/watch?v=S4u23VY7S0k&feature=youtu.be

 

Szintvizsga

http://www.kanizsatv.hu/hirek/11253/szintvizsga-a-keriben/

http://www.kanizsaujsag.hu/hirek/19084/szakacsok–pincerek-es-cukraszok-adtak-szamot-tudasukrol-a-thuryban/

 

Faültetés

http://www.kanizsatv.hu/hirek/11262/gyumolcsolto-boldogasszony-unnepen/

 

Versenyeredmények:

A Szakmacsoportos Szakmai Előkészítő Érettségi Tantárgyak Versenyében, a kereskedelem-marketing, üzleti adminisztráció szakmacsoportban Beke Leila 12. a osztályos tanuló az országos elődöntőben 90 %-os, Imrei Réka szintén 12. a osztályos tanuló pedig 75 %-os teljesítményt értek el. Leila ezzel a kiemelkedő teljesítményével bejutott a döntőbe.

A tanulók felkészítő tanára: Majorné Jakabfi Éva


.

Thúrys sikerek a BaGaTech 2014. Cukrászati Termékversenyen

A Magyar Cukrász Iparosok Országos Ipartestületének gondozásában Budapesten, a SYMA Rendezvény és Kongresszusi Központban 2014.03.06-án megrendezésre került BaGaTech 2014. Cukrászati Termékversenyen a Tanuló-Artisztika kategóriában Gredics Zsófia 12.f osztályos tanuló bronzérmes lett.

Versenymunkája  tragant szobrászattal készült, őszi hangulatot idéző zalai táj, melyben az alkotó a díszítő elemek között a karamell-tudását is megcsillantotta.

Tanuló-Tortadíszítés kategóriában Gyertyánági Edit Ilona és Horváth Krisztina  12. f osztályos tanulók munkáit pedig oklevéllel jutalmazta a zsűri.

Felkészítők: Lukács Judit és Sinkovics Tamásné

CIMG1640    CIMG1668

CIMG1681    CIMG1686

http://www.kanizsatv.hu/hirek/11138/szepbeszedu-kozepiskolasok/

(A fenti linken elérhető a KTV tudósítása.)

Rodek Viven 12. a osztályos tanuló (a héten elküldött táblázat anyagára hivatkozva) a Szép magyar beszéd megyei fordulójában a zsakiskolai kategóriában 2. helyezést ért el, így az országos döntőbe került.
Felkészítő tanára: Baranyai Magdolna

A Szépíró verseny megyei döntőjéből két tanulónk képviseli tagintézményünket az országos döntőben:

Tihanyi Klaudia 9.E
Bálint Petra 9.D

Felkészítőik: Hajnesné Balazsin Mária, Dani Noémi

Gyűjtöttünk az Állatmenhelynek!

Köszönjük szépen mindenkinek a támogatást!

Külön köszönet Salamon Tibornak és Salamon Tibornénak, hogy a büfénél kitették a gyűjtőládát!

1579674_498184030287738_33511089_n        954538_498183996954408_998108183_n 

1940251_498183990287742_920504140_n                         975819_498184003621074_1767261419_n

Német farsang

Német farsang a Thúry Tagintézményben

Húshagyó kedden került megrendezésre, immár második alkalommal, hagyományteremtő és értékmegőrző céllal a német farsang iskolánkban.

A tavalyi „Kölner Karneval” után, idén a „Basler Fasnacht” került a középpontba.

A rendezvényre a város összes középiskolájából, illetve a horvát partneriskolánkból, Csáktornyáról is érkezett egy-egy csapat.

A német munkaközösség tagjai (Baksa Annamária, Bekéné Pados Ivett, Kovácsné Anik Katalin, Kovácsné Tóth Ildikó) különböző játékos-ügyességi feladatok mellett, a baseli karnevállal kapcsolatos kérdésekkel, feladatokkal is készültek.

A svájci farsangi ételek megkóstolását követően, a versenyzők által hozott süteményeket is –természetesen a szakács-cukrász oktatóink zsűrizése után – elfogyasztották a résztvevők.

A délig tartó rendezvényről mindenki elégedetten távozott a szponzorok (Svájci Nagykövetség, Goethe Institut, Klett Tankönyvkiadó, CBA) által felajánlott ajándékokkal.

Eredmények:

  1. Battyány Lajos Gimnázium-„Heidis” csapata
  2. Thúry György SZKI-„Mäuse von Thúry”  csapata
  3. Piarista Iskola- „Jokerek” csapata
  4. Cserháti Sándor SZKI- „Kriege Cliquen”
  5. Csáktornya Iskola- „Kamel Alli” csapata
  6. Thúry György SZKI- „Brooge –Gugge „ csapata
  7. Dr.Mező Ferenc Gimnázium-„Larven” csapata
  8. Zsigmony Vilmos és Széchenyi István SZKI- „Zauberlehrlinge” csapata

 arab_kicsi farsang_tabló_kicsi

  fánk-kicsi SĂĽti-kicsi

Versenyeredmények:

1. Szép Magyar Beszéd verseny országos döntőjébe, Győrbe, Rodek Vivien 12. A osztályos tanuló továbbjutott.

2. Országos Szakiskolai Közismereti Tanulmányi Verseny

A versenyen a területi fordulóba jutott a 7. helyen iskolánk közismereti komplex csapata:

- Bogdán Julianna (9.G)
- Czári Dominik (9.E)
- Zsgánecz Martin (9.D)

Felkészítő tanárok:

- Almás Piroska
- Bergmann Hajnalka
- Hajnesné Balazsin Mária
- Horogh Roland
- Kovácsné Tóth Ildikó
- Pásztorné Szabó Dóra
- Tamás Csilla
- Tóthné Birics Gyöngyi
- Zsoldos Tamásné

A területi verseny március 21-én kerül megrendezésre Győrben. Sok sikert kívánunk!

OSZKTV

Múlt héten, 2014. február 11-13 között az Országos Szakiskolai Közismereti Tanulmányi Verseny 1. fordulója került megrendezésre iskolánkban. Szerencsére nagy érdeklődés övezte, a három tantárgycsoportban összesen 15-en indultak (humán: 1 fő, reál: 11 fő, komplex: 3 fő). A következő tanulók értek el továbbküldésre érdemes eredményt:

Reál Tantárgycsoport:

Szabó Ibolya (10.D) 57%
Tarsoly Kálmán (10.D) 57%
Vass Anasztázia (10.D) 55%

Felkészítő tanáraik:

Pásztorné Szabó Dóra (matematika)
Jágerné Leel-Őssy Krisztina (informatika)
Zsoldos Tamásné (informatika)

Gratulálunk!

 

Az Implom József helyesírási verseny megyei összesítésében

 

Tóth Ildikó 11. C osztályos tanuló 14.,
Kovács Melánia 11. C osztályos tanuló 18. helyezést értek el.

Felkészítő tanáruk:
Baranyai Magdolna

 

Farsang

http://m.zaol.hu/nagykanizsa/nemet-modra-bucsuztak-a-teltol-1607728

Z a l a     M e g y e i     P e d a g ó g i a i     S z a k s z o l g á l at     

 

 8900 Zalaegerszeg                                                                              www.zalaszakszolgalat.hu Apáczai Csere János tér 5/A                                                     email:szakszolgalat.zala@gmail.com

OM 202806                                                                                                                                                                                                                                                   

                         

 

Ikt. szám.:            130/2014/VI.-I                    Tárgy: Értesítő a szépíró verseny megyei döntőjének eredményéről

 

 

 

Tisztelt Intézményvezető Asszony/Úr !

           

Köszönjük intézményük tanulóinak, a III. Szépíró verseny megyei döntőjén való eredményes szereplést.

Gratulálunk ahhoz, hogy intézményükből Tihanyi Klaudia és Bálint Petra képviselheti Zala megyét a Szépíró verseny országos döntőjén.

Intézményünk tehetségpontja a szervezési feladatokban eddig volt hivatott részt venni, az országos döntő a Sajátos Nevelési Igényű Tehetségeket Segítő Tanács szervezésében valósul meg.

A döntő várható időpontja:  2014. április 12.  10.00

Helyszín: 1157 Budapest, Neptun u. 57. – Neptun Általános Iskola

Az országos döntő részletes programjáról a www.sni-tst.eu honlapon tájékozódhat.

További sikeres, eredményes munkát kívánok: 

                                                                                            

                                                                                 Gellén Melinda

                                                                      Zala Megyei Pedagógiai Szakszolgálat főigazgató

Nagykanizsa, 2014. március 13.