Thúrys sikerek

12 jún

Thúrys sikerek a nemzetközi, valamint országos gépíró- és szövegszerkesztő-versenyeken

Kiválóan szerepeltek iskolánk tanulói a tavaszi időszakban zajló nemzetközi, valamint országos gépíró- és szövegszerkesztő-versenyeken.

2017. április 17. és május 9. között zajlott az Intersteno nemzetközi internetes gépírásverseny. A magyar versenyzőkön kívül Japán, Spanyolország, Franciaország, Belgium, Luxemburg, Svájc, Németország, Olaszország, Ausztria, Csehország, Szlovákia, Horvátország, Lengyelország, Törökország és Oroszország versenyzői mérették meg magukat a nemzetközi mezőnyben.

Bogdán Elizabet 9. A osztályos tanuló magyar, olasz, holland, angol, spanyol, német és finn nyelvű sikeres versenydolgozatával összesítésben 11. helyezést ért el a 13-16 évesek kategóriájának 271 fős mezőnyében.

Tanai Tamás János 11. C osztályos diák a 17-20 évesek kategóriájának összesített eredménye alapján a 672 főt számláló mezőnyben 18. helyezést ért el sikeres magyar, angol, német, portugál, holland, spanyol, olasz, román, horvát és finn nyelven írt versenydolgozatával. Az anyanyelvi összesítésben (minden versenyző saját anyanyelvén írt dolgozata alapján) a 11. helyen végzett.

Horváth Gergely 2/14. B osztályos tanuló magyar és angol nyelven írt sikeres versenydolgozatot.

A Teöreök Aladár országos tanulói gyorsíró-, gépíró- és szövegszerkesztő-versenyen is remekül teljesítettek fiataljaink.

A 45 középiskolát felvonultató mezőnyben összesítésben gépírásból a pontszerző versenyben a 3. helyen, csapatversenyben (Tanai Tamás János, Horváth Gergely és Bácskai Dorina versenydolgozatával) a 9. helyen zártak. Szövegszerkesztésből a pontszerző versenyben 6. helyezést, csapatversenyben (Tóth Nikolett, Horváth Melánia és Fila Edina versenydolgozatával) ugyancsak 6. helyezést értek el diákjaink.

Fiataljaink kiemelkedő egyéni eredményekkel büszkélkedhetnek:

Tanai Tamás János 11. C
(közgazdaság ágazat)
Tanuló I. kategória, gépírás 2. helyezés, csapatban 9. helyezés, szövegszerkesztés 15. helyezés
Bogdán Elizabet 9. A
(ügyvitel ágazat)
Tanuló III. kategória, gépírás 23. helyezés
Horváth Melánia 1/13. A
(irodai titkár)
Ifjúsági II. kategória, gépírás 8. helyezés, szövegszerkesztés 2. helyezés, csapatban 6. helyezés
Fila Edina 1/13. A
(irodai titkár)
Ifjúsági II. kategória szövegszerkesztés 3. helyezés, csapatban 6. helyezés
Lakatos Liliána 1/13. A
(irodai titkár)
Ifjúsági II. kategória szövegszerkesztés 4. helyezés
Tóth Nikolett 2/14. B
(ügyviteli titkár)
Ifjúsági I. kategória, szövegszerkesztés 8. helyezés, csapatban 6. helyezés
Baraniuk Andrea 2/14. B
(ügyviteli titkár)
Ifjúsági I. kategória, szövegszerkesztés 12. helyezés
Böcseics Fruzsina 1/13. A
(irodai titkár)
Ifjúsági II. kategória, gépírás 11. helyezés
Pati Nikoletta 1/13. A
(irodai titkár)
Ifjúsági II. kategória, gépírás 14. helyezés
Szabó Tekla 1/13. B
(pénzügyi-számviteli ügyintéző)
Ifjúsági II. kategória, gépírás 20. helyezés
Pintér Eszter 2/14. B
(ügyviteli titkár)
Sajátos nevelési igényű tanulók kategóriája, gépírás 5. helyezés
Bácskai Dorina 11. C
(közgazdaság ágazat)
Gépírás, csapatban 9. helyezés
Horváth Gergely 2/14. B
(ügyviteli titkár)
Gépírás, csapatban 9. helyezés

Hibátlan versenydolgozatáért 12 tanulót jutalmazott a Magyar Gyorsírók és Gépírók Országos Szövetsége éremmel:

Bagarus Barbara 1/13. A (irodai titkár)
Baraniuk Andrea 2/14. B (ügyviteli titkár)
Bogdán Elizabet 9. A (ügyvitel ágazat)
Bogdán Laura 1/13. A (irodai titkár)
Böcseics Fruzsina 1/13. A (irodai titkár)
Dávid Bernadett 11. C (közgazdaság ágazat)
Kránicz Liliána 1/13. B (pénzügyi-számviteli ügyintéző)
Mencigár Fanni 2/14. B (ügyviteli titkár)
Partin Nikolett 1/13. B (pénzügyi-számviteli ügyintéző)
Rácz Vivien 1/13. B (pénzügyi-számviteli ügyintéző)
Török Claudia 2/14. B (ügyviteli titkár)
Zsille Zsófia Lilla 2/14. B (ügyviteli titkár)

Felkészítő tanáruk: Kalmár Izabella Tímea

A képek elérhetőek erre a linkre kattintva!